Friday, January 30, 2009

Jõulumüügid kokku löödud

Muudatused püsivhindades*:
 
Jaemüük kokku -9%
Tööstuskaubad -15%
Riided ja jalatsid  -23%
Majatarbed, kodumasinad, ehituskaup - 21%
Toit -4%
Mootorikütused -10%
 
Apteegid ja kosmeetika + 12% aga seda ilmselt tänu 2009 tõusvale ravimite käibemaksumäärale
 
Ehk siis kaubanduskeskustes trüginud massid ikkagi ei ostnud/ostsid vähem. Hea küsimus on, et kas osa oste lükati jaanuari ja jaanuar tuleb suhteliselt parem?
 
* kaubagruppe on siin üsna vabalt interpreteeritud, täpselt vaata siit http://www.stat.ee/31199 ja täname Statistikaametit nende andmete eest

Monday, January 19, 2009

PBK taastatud

PBK kontrollitult eetris tagasi. Tänaseks on teada ka probleemi ulatus ja see oli tõesti suur, STV ja Starmani ära kukkumisega kadus PBK share'st 83%.
Ilmselt tasub jätta päevake-paar neile taastumiseks ja kindlasti kaotasid nad paar protsenti vaatajaid ka pikemaks ajaks.


From: Irina Kozõrenko
Sent: 19. jaanuar 2009. a. 16:02
Subject: PBK

Hea koostööpartner!

Meil on hea meel teatada, et PBK edastamise probleem on lahendatud ning meie kanali edastamine kaabeloperaatorite Starman ja STV võrkudes on taastatud.

Irina Kozõrenko

Müügidirektor

Linnaleht vähendab ilmumissagedust

Järjekordne kokkuhoiuuudis: Linnaleht jääb ilmuma ainult kolmapäeviti ja reedeti. Huvitav kas ja kuidas mõjutab see inimesi, kes on harjunud seda oma päevalehena tarvitama?
 
Ainsa päevalehena kasutab Linnalehte 32 000 eestlast aga tervelt 43 000 venelast. Kas need inimesed hakkavad nüüd lehte ostma või harvema infoga leppima? Pigem ilmselt viimast. Mis tähendaks, et meie jaoks ei muutu suurt midagi.
 
Siiski on teatud ettevaatus Linnalehe puhul vajalik, mõni lugeja võib ju ka täiesti ära kaduda. Ja meie ei saa sellest teada enne kui 4 kuu pärast järgmisest TNS'st. Kaval ajastus..

Thursday, January 15, 2009

Vaadake Postimehest telerkeklaami!

Honda Jazz. Vot nii SUUR peab olema videobanner veebis - et saaks kuulutada tele surma ja veebi võitu. Vaadake www.postimees.ee, pilt ei anna päris efekti edasi.

RIP list

Just!, Sporditäht, Basket, Ärielu, Moto, Praktiline Arvutikasutaja, Avenüü, Bravo ja Muumi
 
9 korraga. Sihtrühmameedia kontseptsioon eestis lükkub ilmselt mõned aastad edasi (või on 1 milj inimest juba ise piisavalt väike sihtrühm). Ilmselt tuleb RIPpe juurde ka mujalt. Natuke kurb, et kogu Kalevi kamp korraga kinni pandi, mõni siit nimekirjast oleks väärinud edasi tiksumist.
 

Tuesday, January 13, 2009

PBK vol2

PBK kirjutab meile nii, pigem kaldume uskuma, et see ka juhtub:


13.01.2009

Lugupeetud koostööpartnerid!

Täna, 13.01.2009 on Tarbijakaitseamet saatnud kaabeltelevisiooni operaatoritele Starman ja STV ettekirjutuse, nõudes PBK sisselülitamist ühe päeva jooksul.

Loodame, et eelnimetatud kaabeltelevisiooni operaatorid täidavad ettekirjutusi ning oma kohustusi tarbijate eest ja taastavad PBK edastamise vastavalt 13.jaanuari ja 14. jaanuaril. Kinnitame, et läbirääkimiste perioodiks on kaabeloperaatoritele Starman ja STV antud luba PBK edastamiseks.

Reklaamiklientidele, kes on kannatanud Starman ja STV tegevuse tagajärjel ning kelle PBK reklaamikampaaniate eesmärgid jäävad täitmata, kompenseeritakse saamata jäänud TVR kahekordselt või antakse täiendavat soodustust perioodiks, mil esineb/esines tõrge PBK edastamisel Starman ja STV võrkudes.

Siiralt vabandame tekkinud olukorra pärast ning loodame peatse situatsiooni stabiliseerimisele!

Tsiteerime vahelduseks elu24 ja Inno Tähismaad

Elu24's väidab Inno Tähismaa, et veebruarist pannakse kõik Kalev Meedia ajakirjad kinni. Kuna see oleks igati loogiline (kas keegi on seal mõnda reklaami näinud?!), siis võib ennustus osutuda prohvetlikuks. Kui mitte veebruaris siis pisut hiljem ..
 
Siiski tahaks loota, et neid kõiki ei panda kinni - mõnest neist võiks täitsa asja saada.

Postimehe/Kroonpressi uudised

Mitu võimalust midagi loomingulist teha:
 
Poolikud leheküljed: Tele2 kasutas täna erilist lahendust Postimehes: pool lehekülge reklaami tähendaski seda, et ainult pool lehekülge oli lehes, teine pool oli puudu. Selgub, et seda lahendust saab vabalt osta, maksab A4 reklaamiga sarnase hinna. Tele2 kasutas ainult uudispinda, tegelikult tasuks ilmselt mängida ja panna reklaam alla-peale-kõrvale ja teha midagi lahti-kokkukäivat.
 
Post-it lehe esiküljel - paigaldatakse masinaga, hind 1.2 tk (pool tiraazi) või 1.0 kr tükk (täistiraaz). Hind sisaldab tootmist. Etteteatamisaeg 2 nädalat (tootmine USAs). Postit võib olla stantsitud mingile kujule (visiitkaart või kupong või misiganes).
 
Kõike mida Postimehe trükimasin võimaldab - võimaldab ka Õhtuleht ja Äripäev ja muud Kroonipressi lehed.
 
Postimehe sisu poolelt muudab Arter kuju ja muutub ajakirjast ajalehe suuruseks. Ei taha olla nii naistekeskne - lisatakse autod ja muud nipet näpet.
 
 
 
 

Monday, January 12, 2009

PBK

Tänasel päeval tekitab enim kõmu see uudis:

http://www.tarbija24.ee/?id=67943

PBK näitamine Starmanis on hetkel lõpetatud. Kui asi nii jääbki, on see muidugi suur löök PBK vaadatavusele ja mõjule. Samas saime meie (ja kõik meediaagentuurid) pisut varem Starmanilt vastava ähvardusega e-maili, mille selge mõte oli meid survestada PBKd mõjutama. Sisuliselt ei oska läbirääkimisi kommenteerida aga selge on, et Starman kasutab kõiki vahendeid, et PBKd järeleandmisi tegema sundida.

Kui nüüd laiemalt mõelda, siis peaks PBK ilmselt ka järele andma. Lõpuks on PBK huvides ju siin turgudel näidatud olla.

Ehk et ennustame asja üsna kiiret lahenemist.

Ka seniks pole tegelikult paanikat, sest tele eest maksame ju ka kontaktihinna põhjal ja vähemate vaatajate puhul maksame lihtsalt vähem.

 

Sunday, January 11, 2009

Firmadel vesi ahjus!

PM Online tegi kokkuvõtte ETV uudisest välireklaamifirmade käekäigu kohta, pealkirjaks "Err.ee: majanduslangus annab löögi ka reklaamifirmadele".
 
 
Kuna välireklaami puudutava uudise pealkirjas said mainitud juba kõik reklaamifirmad, siis arvasin, et uudise võib laiendada juba ka kõigile firmadele, sellest sissekande pealkiri. Kas pole lugema kutsuv?
 
Või pole siin tegu populaarsuse jahiga vaid välireklaam ongi top of mind reklaamikanal, mis iseloomustab ja esindab ajakirjaniku jaoks kogu reklaamiturgu?
 
Sisust ka:
 
- nii Spraisi Merike kui ClearChanneli Indrek tunnistavad, et turg on juba sügisest languses.
- välireklaamifirmade põhiline raskus tuleb sellest, et konstruktsiooni asukoha eest makstakse renti sõltumata kas pind on müüdud või mitte.
- Indrek mainib, et 6x3 asukoha rendirekord olevat Kristiines 35 000 kr/ kuus.
- Meie ei kipu 6x3 väga üle 20 000 kr/külg ehk siis 40 000 kr /2 külge ostma, see sisaldab juba 7500 kr reklaamimaksu (2009a 7kr ruutmeeter päevas, 17% tõusu vs 2008) .. ehk et tõesti võib olukord päris raskeks minna kui rendikonkurssidel 100% täituvuse ja hinnatõusuga on arvestatud.
 
 

Huvitav reklaamimudel Tele2'ltTele2 arvas, et inimestel oleks tore nende telereklaami hoopis internetist vaadata. Panid selle siis Videoteeki üles (Everyday youtube) ja reklaamivad seda tekstilinkidega MSN's ja Postimehes.

Huvitav mõte iseenesest.

Kes ei tahaks aasta alguses vaadata kuidas süütu aastavahetusepidu käest läks? (tekstireklaam)

Samas ei vasta Tele2 (telekast juba nähtud) reklaam ilmselt lingile klikkaja ootustele. Seda näitab ka see, et reklaamil on 37000 vaatamist aga 3 hinnet ja 0 kommentaari.

Numbreid ka:
PM tekstireklaam maksab CPM 2kr (5600 kr nädalas)
MSN tekstireklaam maksab CPM 3kr.
CPM tähistab aga ainult neid, kes linki nägid, klikkajate arvu me ei tea. Oletades väga kõrget 1% CTR (hea intriig ju) võiks 37000 vaatamist maksta ca 9000 kr. Hea reklaami puhul võiks muidugi osa vaatamisi tulla inimeste enda levitamistest.
60sek teleklipi CPM on 120kr. 37 000 vaatamist maksaks telekas seega 4400 kr.