Friday, March 27, 2009

Not available in your market

On küll lahe lahendus aga meie seda osta ei saa. Veel.

http://www.youtube.com/experiencewii

Ma tean, mis sa eile tegid ja müün selle info maha!

Ja tegu pole väljapressimisega vaid reklaami suunamisega. Inimesele, kes käis eile Estonian Airi leheküljel võiks täna ju päev läbi reisikindlustuse bannerit näidata.
 
Täpsemalt:

Thursday, March 19, 2009

Telereklaami hind tõuseb?

Pealkiri on küll provokatiivne aga võib pikemas perspektiivis tõeseks osutuda.
 
Põhjus: Euroopa Komisjon avastas, et Eestis lükatakse sponsorteated lubatud 12 minutist reklaamist tunnis väljapoole. Loomulikult on tegu direktiivi tõlgendamise küsimustega ja kõik sõltub sellest, kas Eesti muudab oma tõlgendust või hakkab vastu punnima. Kui sponsorteave 12 min sisse surutakse, jääb telejaamadel müüdavat kraami vähemaks ja ehkki hetkel pole sellest suurt probleemi (reklaami niigi alla maksimumi), hakkab see millalgi telereklaami hulka ikka allapoole suruma ja hinda seega üles. 
 

Friday, March 6, 2009

Reisik - uus meediakanal

<<DSC02675.JPG>> Uus ja pisut teistmoodi meediakanal: Reisik

Välja annab Infoatlas ja huvitav on ta seetõttu, et teda jagatakse SEBE bussides ja rongides tasuta. Iga 2 nädala tagant uus trükk. Kui kellegil on huvi bussi-rongi jõuda, siis ilmselt on see soodsaim viis. Jagamismeetod on küll "võta bussijuhi juurest", pole kõige tõhusam.

Osta saab reklaami ja ka näiteks enda firma ristsõna lahenduseks.

Thursday, March 5, 2009

Pisut teistmoodi edetabel

Kui üldiselt võrreldakse võrreldavat, siis tegime graafiku, kus panime järjestusse vähem võrreldavad asjad. Ehk erinevate meediatüüpide katvused läbisegi.
 
Võtsime aluseks ühe päeva katvuse. Teles eeldab see loomulikult mitut reklaami, prindis ainult üht. Samas on telereklaamid ka odavamad prindireklaamid ja neid kasutataksegi üle ühe per päev. Nii ja naapidi kompenseerivad erinevused ennast sellises võrdluses piisavalt ära ja annavad seega täiesti trükikõlbuliku võrdluse.

Monday, March 2, 2009

Pisike lootus

mis sai õhku jäetud detsembri jaemüügiga seoses - et ostud lükati lihtsalt jaanurisse - on nüüdseks kustutatud. Jaemüük vähenes jaanuaris 10%, protsendike rohkem kui detsembris. Toit pidas paremini vastu ja tööstuskaup kukkus 19%. Nüüd pole enam midagi oodata, tuleb restruktureerima ja innoveerima hakata, muidu tõusu ei näe.