Thursday, October 28, 2010

Eesti Ekspress iPad'is


Live blogimist siis ka: Ekspress presenteerib oma iPad versiooni.
- iPade olevat eestis 3000
- android Ekspress tuleb ka
- Nimi Eesti Ekspress pro viitab hinnale 1.59 eurot leht
- sisu kattub 110% paberlehe omaga, kõik trükitakse ära (sh reklaamid, lisatasuta) ja vidinad tulevad lisaks (arusaadav aga pisut küsitav kas sihtrühmast lähtuvalt poleks targem üht teist välja jätta)


Muidugi saab ipadis teha fantastilisi reklaame, sisuliselt on iga reklaam minisite. Ekspress lubab neid ise teha kui neile jupid (video, pildid, muusika) anda. See on küll mugav teenus, siiski tasuline. Ekspress saab siis meediaagentuuri reklaamiallhankijaks, tore! Miinimumsoovitus on portrait reklaamidest ka horisontaalversioonid teha.
Palju uusi võimalusi, olge ainult mehed ja kasutage ära.
Ps 3000 ipadi ei võrdu 3000 ekspressi lugejat! Kas selle nimel tasub "mees" olla? Loodame, et igasugu pade tuleb juurde, küll siis kunagi tuleb aeg. Igatahes tasub vaim valmis panna.

Monday, October 25, 2010

Nüüd ka Äripäevas - expanding leaderboard

Väike media-first: Nissani banner Äripäevas on esimene avanev banner.
Või siis teistpidi media-last: Äripäev on vist viimane leht, kes sellist pinda pakkuma hakkas :)

Delfi iphone reklaam

Ja siin ka reklaamipind.

Hind: 350kr CPM.

Delfi app ehk Delfi iphone's ehk võidujooks on alanudSelline on Delfi iphone application screenshot. Väga lahe! Lugejakommentaar: siit võib Delfit täitsa lugeda, reklaame üldse pole.

(järgmine postitus saab sisaldama banneri mõõte ja hinda)

Thursday, October 21, 2010

On küll väga suur / SEB reklaam

SEB tegi oma majale väga uhke reklaami. On küll suur ja uhke aga kas ikka ka nii märgatav? Tartu maanteelt tulles ja pimedas ilmselt jah aga muidu paneb pisut kahtlema. Aga õnneks tuleb appi Postimees ja OMD blogi ja paljud teised, kes sellest räägivad ja muudavad lahenduse tasuvaks. Tee suuri asju ja teenid meediakajastuse.
 
E24 jutt siin:

Monday, October 18, 2010

Mida rohkemad laigivad (sõnast like), seda odavamaks läheb Skoda

Selline oli Belgia Skoda kampaania.
 
Vahendab Contagious
 
Ja Skodat saab osta (tegelikult hetkel ei saanud) siit:
 

Uusi makseviise: maksa twitteri postitusega

Hea turundusnipp: kui tahad, võid mind alla laadida aga maksa selle eest minu reklaamimisega. Igati aus vahetuskaup, kas pole?
 
Raamatu saate osta siit:
 
Ja maksesüsteemi kohta leiate kõik vajaliku siit:
 
Head äritsemist!

Marie Claire lõpetab ilmumise

Peame seda kroonikat ikka edasi pidama.
 
Tegelikult on veel päris palju ajakirju, millel veel vähem lugejaid. Jõudu neile. Mõned nishiajakirjad võiksid ju ikka ka ellu jääda.
 
Uudis siin:
 

Thursday, October 14, 2010

Ma ei salli reklaame, loen lehti RSS feedist

Hea mõte aga me saame su ka sealt kätte!
 
Selline firma http://www.mediafed.com/All-documents.html paneb reklaamid ka RSS feedi ja seda on võimalik teha isegi Eestis.

Vastulöök euro ausa kursi kampaanialeÕige! Mingit kasu peab ju kaupmees saama eurole üleminekust! Seega alusta kauplemist ja teeni kursimuutustelt!
Hea näide kuidas üldine kontekst reklaami mõjutada võib ja lihtsalt muigama panev seos.

Saturday, October 9, 2010

Reklaamid on nii kehvad, et nad tuleb blokeerida?

Daniel Vaarik algatas oma blogis teema veebireklaamide blokeerimisest http://memokraat.ee/2010/09/reklaamide-blokeerimise-poolt-ja-vastu/. Et kas on eetiline ajakirjanike suhtes, kes reklaamidelt teenivad. Minul hakkas piinlik. Lõpuks on ju meie kui reklaamitööstuse süü, et keegi üldse tuleb mõttele reklaam täiesti kasutuks tembeldada ja ära keelata. Ja seetõttu jäävad ajakirjanikud nälga.

Kannatajad ei ole ainult ajakirjanikud. Paljude tootjate tooted jäävad ostmata. Ja inimesed jäävad ilma toodetest, mida neil tarvis on.

Reklaam on sisuliselt informatsioon toodete kohta. Septembris algas külmetushaiguste hooaeg ja info külmetusravimite kohta oli paljudele vajalik. Kahjuks oleme tähelepanu võitmist soovides jõudnud sinnani, et köharohu reklaam näeb välja selline:

(see parempoolne ..)

Toodud näide on ekstreemne aga kahjuks mitte ebatavaline. Toodetest ja sellest, miks inimesed neid ostma peaksid räägib selgelt liiga väike osa reklaamidest. Ülejäänud on kas meelelahutus või meeleheitlik soov tähelepanu saada (ok, hinnainfo andmine on ka väga levinud). Ahelreaktsioonina peab iga järgmine reklaam olema järjest rohkem meelelahutuslik. Toote omadused ununevad pika peale sootuks.

Ehk siis üleskutse kõigile kes loevad. Toetame ajakirjanikke, ettevõtjaid ja tarbijaid. Teeme rohkem reklaame, mis räägivad midagi ka tootest!

Friday, October 8, 2010

Google Streetview jõuab Tallinnasse

Harukordne lugu, digimaailma olulist uudist õnnestus lugeda esmakordselt uurivast paberlehest. Muidugi nemad näevad siin konflikti ja paanikat. Loodetavasti palub ka Swedbank oma logod Streetviewst välja tsenseerida :) Ülejäänud kaupmeestel on aga aeg plakatid haarata ja üritada neile autodele silma jääda.
 

Tuesday, October 5, 2010

Kaks optimeeritud kampaaniat

Paistab olema finantsreklaamide kommenteerimise päev.
 
LHV reklaam E24's kasutab ära asjaolu, et sealsete domineerivate formaatide CPM ei ole oluliselt kõrgem kui tavapärase formaadi oma. Eelarve suurendamine maksimeerib aga tähelepanu ja klikkide arvu. Ehk strateegia "ära karda suuri kulusid vaid väikseid tulusid".
 
Swedbank (jah, ka nende banner on pildil!) teisest käest on leidnud pinna, mille CPM on kõige madalam ja koht ka teoorias nähtav (ehk siis teinud "optimaalseima" plaani). Ilmselgelt jäävad nad täna LHVle alla. Aga kas ka pikas perspektiivis?
 
Kokkuvõttes sattusid kokku kaks täiesti taibukalt optimeeritud kampaaniat. Millist optimumi teile, palun?

Kes ütles, et banner ühes tükis avanema peab?

Nordea jagas oma banneri avanemise kolme järku ja see on veel ka sisuliselt põhjendatud. Hea töö!