Tuesday, November 30, 2010

Internetipõhine huvi telekanalite vastu / Google Insights for Search

Sõltub paljuski nende veebilehtede kvaliteedist. Septembrist 2010 lansseeris Kanal2 oma uue veebi. TV3 promob novembris TV3 Play'd. Aga ETV võib väita, et nad on jätkuvalt olulisemad, sest neid otsitakse ikka rohkem.

Seda ja kõike muud saab jälgida Google Insights for Search töövahendiga. Soovitame.

Thursday, November 25, 2010

Eesti meediaagentuurid asutasid esindusliidu

See ei ole küll nii põnev uudis kui enamus siinseid uudiseid aga võib-olla peaks selle ikkagi ära mainima. Vähemalt saime sellega pildi lehte.

Ja ühtlasi õppetund PR vallas. Pressiteateid avaldatakse sajaprotsendiliselt, muutmata kujul ja ilma igasuguste kommentaarideta. Soovitame kirjutada. 

Eesti meediaagentuurid asutasid esindusliidu - Turundus - E24.ee


Kuku Podcast reklaam


Raadio KUKU podcasti kuulab igal nädalal keskmiselt 5000 unikaalset kuulajat,
igaüks neist keskmiselt kahte saadet. Enimkuulatud saated on Keskpäevatund (3000 kuulamist nädalas), Mehed ei nuta (1900), Digitund (1000), Välismääraja (900).

Kokku 10000 kontakti nädalas. Nädala hind 3000 kr. Klipp kuni 20 sek. CPM seega 300.

Kõlab loogiliselt kui TV3 Play CPM on 700. Raadioreklaam ongi telest 2x odavam olnud. Samas telereklaami eest me ei tahtnud 700 CPM'i maksta.. Siiski tundub raadio pakkumine parem, sest ülalnimetatud saadete podcastina kuulajad on kindlasti mujalt kanalitest raskemini tabatavad kui TV3Play Kättemaksukontori vaatajad.

Wednesday, November 24, 2010

Saku - Eesti suusatiimi fännSelline klipp inimestele meeldib. Soovitus on ühtlasi minna videot vaatama Youtube'i ja klikata vaataja arvu kõrval oleval graafiku märgil. Youtube näitab väga ilusasti kuidas videod levivad.

Hea näide: BMW videobannerVäga hea näide sellest kuidas igal bannerisuurusel saab videot näidata. Ja video kõrvale veel ka oma sõnumit.

Sunday, November 21, 2010

iEkspress viimaks väljas ja esimesel esikaanel meie reklaam

Tõsi, me ei teadnud, et see number saab esimene ipad ekspress olema ja jätsime reklaamidele URLid lisamata - ärge siis edaspidi unustage neid Ekspressi reklaamidele lisada.

Kasutuskogemus ütleb, et leht on loetav ja päris mõnus (ehkki laadis väga kaua ja kasutamine vajab pisut harjutamist) aga ennekõike on reklaamid väga silmatorkavad ja muljetavaldavad.

Ja Ekspress lubas ka esimese statistika välja öelda. App'i laadimisi 420, raha eest ostetud lehti 129. Võiks öelda, et ootustele vastavad (väikesed) numbrid. Loomulikult on see marginaalne mis marginaalne aga sisuliselt ikkagi revolutsioon - leht ei ole enam ainult paber või online, on ka kolmas tee. Kui seadmeid juurde tuleb ja hinnad paika loksuvad muutub see veel oluliseks ..

Wednesday, November 17, 2010

Võitlus naiste pärast, kõik võidavad

Väike tähelepanek naistele suunatud veebilehtede kohta:
 
naine.postimees.ee nädalane külastatavus on 124 000
 
Ehk siis Postimees teeb seda jälle - suunab liikluse oma uude nurka ja saab loetavuse kiirelt sama kõrgeks kui "vanadel olijatel". Kuna Postimehel pole (vastupidiselt Delfile) kombeks bannereid läbi keskkondade näidata, tasub seda eriti meeles pidada.
 
Interneti omapärana ei lähe selle pärast veel teistel halvemini - ilmselt lisandub lihtsalt paar minutit internetis kulutatud aega.

Imeline Teadus - kas tõepoolest tulnud, et jääda

Novembri alguses nägi ilmavalgust uus populaarteaduslik ajakiri Imeline Teadus. Nii oma sisult kui sihtrühmalt on tegemist vägagi Tarkade Klubi koopiaga.
Kas tõepoolest on meie “suurel” turul nõudlust kahele sarnasele nishiajakirjale? Eriti olukorras, kus ajakirjade turg näitab jätkuvat langustrendi. Eestis lõpetab ilmumise isegi maailma juhtivaid naisteajakirju Marie Claire.

Ambitsioonid on uuel teaduse ajakirjal suured. Eesmärgiks on kevadeks saada 15 000 tellijat ja tiraaziks umbes 20 000! Tarkade Klubi, kes turul olnud 3 aastat, on tellijate number täna 1/3 väiksem (4800 tellijat) ja tiraaz poole madalam: 9000 eksemplari.
Samas tuleb uuele tulijale au anda. Facebookis on Imeline Teadus mõne nädalaga kogunud juba 600 fänni (Tarkade Klubil tänaseks 2 085 fänni). See näitab, et teaduse huvilisi on Eestis küllaga, kuid iseaasi, kas sellise info eest ollakse nõus ka ajakirja näol maksma.

Hoolimata oma skeptilisest hoiakust soovime uustulnukale edu karmis võitluses!

 

Monday, November 15, 2010

Veebilehtede sots-demm

Kui ikka väga tahaks teada, kes mingil lehel käivad aga kusagil infot pole, siis aitab Microsofti sots-dem ennustussüsteem
 
Lisaks võib veel ennustada keda huvitavad rohkem kinnisvara, köögimööbel, ilmateade ja muu misiganes sõna.
 
Vana asi aga kuna endal läks vaja, siis uuendame soovitust. Väga väikeste veebilehtede puhul tasub tulemusi võtta suure ettevaatusega.

Friday, November 12, 2010

Väike egolaks "reklaamimeestele": kolmandiku eestimaalaste rahakott on meie käes!

Eraisikute rahaasjade teabekeskuse juht Piret Suitsu arvab, et kolmandiku eestimaalaste raha kasutamise üle otsustavad "osavad reklaamimehed". Pole ammu reklaami suhtes nii optimistlikku seisukohta näinud. Oleks see vaid nii! Aga väga tore tsitaat reede õhtuks :)
 
Minge nüüd kõik ööklubidesse ja ostke seal palju jooke! (eeldan et vähemalt kolmandik teist kuulab sõna)
 
Tarbija24 kirjutab pikemalt

Meediaturu III kvartal

Pealkirjaks kõlbaks ka "langus on läbi". Aga adekvaatsem oleks siiski "oi, oi, oi - ajalehed, mis teist sai". Kõik muu on ootuspärane aga ajalehtedele oleks oodanud paremat tulemust.
IV kvartal ja 2011 I saavad palju huvitavamad, raskemini ennustatavamad ja määravamad olema


Emor on allikaks ja siin nende kommentaarid: http://www.emor.ee/eesti-meediaturu-langus-on-peatunud/ .

Thursday, November 11, 2010

Vigade parandus: ärge ostke TV3 Play'd

Piinlik lugu aga peame parandama oma TV3 Play ostusoovituse soovituseks mitte osta. Nimelt pidasime CPM 35 EEK loomulikult terve klipi hinnaks. Selgub, et see on ühe sekundi hind (kuidas muidu, ikkagi telekanal ju!). Ehk siis 20 sek klipi puhul on CPM 700! Sellise hinnaga ostusoovitust küll ei julge anda. Kes tahab võib omal riiskol muidugi katsetada ja meilegi teada anda, kuidas läks.  

Wednesday, November 3, 2010

iPod tõstab ajalehtede tiraaze

Seda juhul kui teda kasutada tellimiskampaania auhinnana nagu Postimees tegi.

Tulemuseks on tore ERR uudis lehtede tiraazide tõusust (http://uudised.err.ee/index.php?06218677)

Samal ajal on praegused tiraazid 2007ga võrreldes kukkunud: Maaleht 5%, Postimees 12%, Ekspress 33%, Äripäev 45%.

Graafiku allikas: http://www.eall.ee/tiraazhid/index.html

Tuesday, November 2, 2010

Ajakirjanduse eest maksmisest veebis

Eesti Ekspress pro, Postimees + ja teised kes tahavad veebis raha küsida loevad huviga seda artiklit Times'i ja Sunday Times'i lugejate arvude kohta tasulises veebis:
 
Küsimus on kas 10% maksjaid on vähe või palju.
 
Kui Postimees.ee lugejatest 10% otsustaks veebilehte osta paberlehe hinnaga (12kr) 365 päeva aastas tähendaks see ca 95 miljonit krooni tulusid. Ehk et 10% ei olegi nii vähe kui esimese hooga tundub.
 

TV3 Play, ostusoovitus - muudetud!

EDIT: all toodud CPM oleks tõesti hea - kui ta oleks tõene. Kahjuks selgus, et CPM tuleb sekundite arvuga läbi korrutada ehk 20sek klipi puhul on CPM 700 EEK. Sellise kontaktihinnaga ei julge me enam ostusoovitust anda, pigem vastupidi. 


Videoreklaam, eriti videote ees ja järel olevad reklaamid (pre- ja post-roll) pole eestis liiga levinud. Vaatajad neid küll ei armasta aga samas on õigus ka telekanalitel, kes küsivad, et kui telekas on saatel reklaam vahel, siis miks peaks online teisiti olema. Ja vähemalt TV3 on astunud tugevaid samme, et need reklaamid igapäevaseks teha (Kanal2'l on samad plaanid).
Ehk siis - iga telereklaami saab nüüd panna ka nende saadete vahele, mida TV3 näitab veebis TV3Plays.
- Hind: CPM 35 EEK. Ehk et täiesti võrreldev või pigem odavam kui bannerreklaam Postimehes, Delfis. Tõsi, keskmisest telereklaamist on ta ca 2x kallim aga telereklaami konkurentsiolukord on hoopis teine.
- Reklaame näidatakse enne saadet, saate keskel, peale saadet. Telekanal ise paigutab, vaheldumisi.  
- Kokku vaatab täna ca 75 000 inimest keskmiselt 2 saadet nädalas. Hiigelsuurt katvust ei saa aga täiesti arvestatavad numbrid.
- Enamus tänastest vaatajatest on ilmselgelt naised. Selles veendumiseks tasub vaadata saadete top'i: http://www.tv3play.ee/mostviewed?show=total
Kuna reklaame on vähe ja hind pole kallis, siis üsna kindel ostusoovitus kui sihtrühm sobib.

Monday, November 1, 2010

Kui tahad, et su e-kirju loetakse - maksa selle eest!

Incognito teavitab, et nad on avanud püsikliendi boonusprogrammi ja pannud sinna seemneks 600 kr. Panin tähele, ei kustutanud e-maili, jätsin suisa meelde. Tean küll, et tegu on turundusega aga kusagil kuklas on ikka tunne nagu oleks laekunud midagi väärtuslikku.

PS: lakoonilisuse eest eraldi punktid. Võib-olla oleks isegi tahtnud lugeda seda turunduslikku avalauset, et "Hindame väga oma kliente ja oleme seetõttu avanud püsikliendi programmi. Lorem ipsum dolor sit ..".